Služby

Čistenie a dezinfekcia klimatizácie

V klimatizačnom a ventilačnom systéme automobilov sa postupom času usadia nebezpečné baktérie, vírusy a plesne, ktoré spôsobujú ochorenia dýchacích ciest. Okrem toho spôsobujú zatuchnutý zápach, ktorý vodiči poznajú ihneď po zapnutí klimatizácie vo vozidle. Ozón tieto mikroorganizmy likviduje a dezinfikuje tak nie len ventilačný systém, ale aj celý interiér vozidla. Okrem toho natrvalo odstraňuje rôzne druhy zápachov od cigariet, zvierat, potu, chemických čističov, lepidiel, atď. 

Prečo dezinfikovať auto ozónom

Vo vašom aute na vás číhajú baktérie a vírusy, ako E.coli,, stafylokoky, Bacilus cereus, vírusy chrípky alebo rôzne huby a plesne, ktoré môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy, najmä u ľudí s oslabenou imunitou. Zdrojom vírusov sú najpoužívanejšie časti automobilu ako volant, madlá dverí, vypínače, priestor pod koberčekmi a klimatizácia a ventilačný systém. Dôvodom výskytu baktérií, vírusov a plesní v aute je dokonalé prostredie pre ich život a rozmnožovanie- vysoká vlhkosť a teplo. Auto je zamorené baktériami 10-krát viac než záchod. Riešenie je jednoduché. Tak ako sme zvyknutí čistiť a dezinfikovať záchod, mali by sme to pravidelne robiť aj s interiérom vozidla, najmä s volantom a hlavicou radiacej páky. Ďalšími ohrozenými miestami sú potom koberčeky na podlahe a v kufri, či miesta, ktorých sa často dotýkame. 

Okrem pravidelného čistenie bežne dostupnými čistiacimi prostriedkami alebo špecializovanou chémiou, vám odporúčame dezinfekciu ozónom. Na rozdiel od čistiacich prostriedkov je ozón plyn, ktorý sa dostane aj na neprístupné miesta. Nevydenzifikuje iba interiér auta, ale pri správnom postupe aj klimatizačný a ventilačný systém.

Ozón s 99,99% úspešnosťou zlikviduje baktérie, vírusy a plesne. 

Auto je v dnešnej dobe takmer neoddeliteľnou súčasťou života. Využívame ho na nákupy, cestovanie do práce, na dovolenky, za oddychom, pritom málo kto venuje dostatočnú pozornosť čistote interiéru. Preto odporúčame aspoň jeden krát za rok základnú dezinfekciu vášho vozidla.

Základná dezinfekcia ozónom a odstraňovanie silného zápachu z interiéru auta

Dezinfekciu auta ozónom vykonávame dvoma spôsobmi podľa veľkosti zápachu. Pri zápachu z klimatizácie sa používa základná dezinfekcia ozónom, ktorá prebieha pri nižšej koncentrácii ozónu vo vozidle.

Na odstránenie zanedbanej klimatizácie a silného zápachu, alebo zápachu spôsobeného napríklad dlhodobým fajčením využívame oveľa väčšie koncentrácie ozónu s dvoma až troma opakovaniami.